Astroloji Nedir? Astroloji Bilim midir?

Astroloji Nedir?

Astroloji kelimesini her zaman duyuyoruz. Peki o zaman Astroloji nedir? Astroloji, gezegen ve yıldız gibi gök cisimlerinin insanların karakter ve kaderleri üzerinde olan etkileri yorumlayan bir bilim dalıdır. Astroloji bilimini insanların yazılı tarihinden bu zamana kadar olan en eski bilim dalı olarak tanımlayabiliriz.

Astroloji Nedir?
Astroloji Nedir? Astroloji Bilimi Nedir?

Astroloji kader anlamına gelmemektedir, insan hayatında gerçekleşen her olay herkesin kendi elindedir. Astroloji, hayatınızda olan dönemleri, karakterinize göre oluşabilecek fırsatları, şanslı ya da şansız olabileceğiniz dönemleri, doğum haritanızda gerçekleşen olayların sizin üzerinizdeki etkileri gibi bir çok konuda yorum yapar.

Gökyüzünde bulunan gezegenler güzel açılar yaparken siz de şanslı olduğunuz dönemleri farkında bile olmadan kaçırabilirsiniz, aynı zamanda bu gezegenler sizi zorlayacak hareketler yaptığı zamanlarda da bu zamana kadar içinizde olan ama hiç farkına bile varmadığınız o gücü açığa çıkarabilirsiniz.

Astroloji, Dünya’nın var olmasından günümüze kadar insanlığın doğaya karşı vermekte olduğu “Varoluş” savaşında kullanılmış olan araçlardan en etkili olanıdır. Astroloji aslında ilk insanların gökyüzü etkili doğal afetlerin kontrol edilmesi amacı ile ortaya çıkmıştır, günümüzde ise bilimsel değeri olmadığı öne sürülen bir “Bilim”dir.

Astroloji Bilim’inin temelinde tümevarım ve semboller üzerinden akıl yürütme bulunmaktadır. Astroloji diğer bilim dallarıyla olan bağlantıları ile Doğum Haritası, Doğum Haritasının yorumlanması ile insanların cinsiyetine göre karakteri, hayatı, daha önce keşfetmediği yetenekleri, tekrarladığı davranışları, fiziksel sorunları ve gelecekteki davranışlarının nasıl olacağı gibi bir çok konuda tespitler yapabilir.

Sitemizde düzenli olarak paylaşmakta olduğumuz Günlük ve Haftalık Burç Yorumlarımızı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Hangi Burç Ne Zaman Doğdu? , Yükselen Burcum Ne?, Doğum Tarihime Göre Burcum Ne? gibi merak ettiğiniz bir çok yazıya sitemizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Göz Atmak İsteyebilirsiniz. -> Burç Yorumlarınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir